W swoim najnowszym artykule “On My Mind”, nasz CIO ds. Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury , informujący z wyprzedzeniem o przyszłych tendencjach w gospodarce w sierpniu 2021 roku spadł o 1,1 punktu w stosunku do wartości sprzed miesiąca. To pierwszy spadek wskaźnika od początku roku.

Czy kupować stal?

Ceny stali są wciąż podwyższone w stosunku do tych z grudnia 2020 r. Czy wrócą do poziomu sprzed roku – nic na to nie wskazuje. Jak pokazuje doświadczenie w innych sektorach rynku, ceny zwykle się obniżają, jednak nie do pierwotnego poziomu. Jeśli chciałoby się kupić stal z wyprzedzeniem, jest to możliwe.

Nałożenie surowych sankcji przez świat na Rosję oraz wojna na Ukrainie spowodowały przerwanie łańcucha wszystkich dostaw materiałów zza wschodniej granicy. S , St , najczęściej stosowana), X , B (możliwość stosowania stali do zbrojenia), cyfry określają zawartość węgla – im większa zawartość węgla, tym wyższa twardość prętów zbrojeniowych. Po drugie – zwiększyły produkcję stali. Chiny zaczęły oferować innym krajom stal, której niedobór jest między innymi w Europie.

Inflacja CPI w Polsce w lipcu 2021 r – najwyższy wzrost cen od przeszło 10 lat!

Mediana prognoza dla cen stali w formie blachy gorącowalcowanej jest o 10,0 proc. Oznacza to, że prognozowany https://fx770.net/ jest spadek do poziomu trochę poniżej 1,6 tys. Dolarów za krótką tonę (czyli ok. 907 kg).

ceny stali 2021 prognozy

Ceny stali w obliczu obaw o przerwane łańcuchy dostaw węgla koksującego i rud żelaza zaczęły piąć się w górę. Według rynkowych analityków ceny stali i wyrobów stalowych w najbliższych miesiącach nie spadną. Zaś w Polsce i całej UE mogą jeszcze bardziej wzrosnąć – przez pułapkę importową, jaką sami na siebie zastawiliśmy.

Powiązane notowania

Ograniczona podaż wyrobów stalowych winduje ich ceny oraz kursy spółek zajmujących się ich produkcją i dystrybucją. Koniunktura gospodarcza mocno sprzyja branży. Po bardzo dobrej 1h21, 3q21 cechował się nadal wysokim wzrostem wyniku finansowego (+66% simplon booster r/r i +22% q/q). Wytwórcom z branży udało się podnieść ceny produktów na tyle mocno, że nie tylko zostały zrekompensowane wyższe koszty (przede wszystkim znacznie wy .. Zarówno Rosja, jak i Ukraina, są ważnymi graczami na światowym rynku stali.

Inflacja wynosi już 5,8% Analitycy spodziewali się, że inflacja .. WIG20 zakończył piątkową sesję spadkiem o 0,8%. MWIG40 stracił 0,7%, a sWIG80 zamknął się z okolicach poziomu odniesienia. W ciągu ostatniego tygodnia indeks małych spółek był najmocniejszy, zyskał 0,8%. Indeks czterdziestu spółek o średniej kapitalizacji był najsłabszym indeksem w ubiegłym tygodniu, stracił 0,7%. W ujęciu sektorowym przez ostatni tydzień najmocniej zyskał WIG Budownictwo (+5,8%),najwięcej straciły WIG Media (-7,7%) oraz WIG Chemia (-5,6%).

Jak zabezpieczyć oszczędności gdy rośnie inflacja?

Inwestowanie w akcje i ETF-y sposobem na inflację Innym „naturalnym” sposobem na ochronę przed inflacją jest inwestowanie w akcje. Jest to sposób bardziej ryzykowny od trzymania pieniędzy na lokacie, lecz potencjalnie przynieść może dużo większy zysk.

W przypadku dostaw z Ukrainy analogiczne wartości to ok. 0,4 mld EUR i 5%. Rosja, Ukraina i Białoruś mają istotny udział w dostawach stali imcopa surowej, drut .. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, ceny stali zależą od ich specyfikacji. Poniżej omówimy kilka wybranych produktów.

Prognoza średnioterminowa: Ochrona przed inflacją i poszukiwanie jakości

W pierwszej kolejności UE zablokuje import z Rosji towarów sektora żelaznego i stalowego. Dla polskiej branży to olbrzymie wyzwanie. Polska to jeden z pięciu najważniejszych rynków dla rosyjskiego eksportu stali gotowej.

ceny stali 2021 prognozy

Aktualnie słyszę od znajomych, że ceny na składach – to po zł można zamawiać (raczej zapisywać się). Straszne jest coś innego, brak unormowań prawnych Państwa odnośnie stali oraz innych produktów. Minister gospodarki siedzi i nic w mediach nie mamy informacji. Chyba, że samo ministerstwo pisze takie artykuły aby ogłupić nas ludzi którzy chcą kupić stal na potrzeby budowy. Ceny w artukule to chyba z rynku Chińskiego.

“The Economist” się myli. Rosyjska gospodarka jest w złym stanie

Już o 60% Branża spodziewa się dalszego wzrostu o 18% do końca roku. -Następnie gospodarka odżyła szybciej niż można było ponownie zwiększyć produkcję. Przewidywany w związku z tym spadek produkcji stali rok do roku to 12%”. Śmiało można nazwać bzdurą tę historię o czyszczeniu powietrza dla olimpijczyków.

Na całym świecie widoczna jest różnica pomiędzy krajami azjatyckimi, a europejskimi. Te pierwsze nie ponoszą kosztów emisji CO2, dlatego ich produkcja stali wciąż rośnie. W drugich kryzys jest coraz bardziej widoczny, a ceny przerażająco pną się w górę. Tak, ciągle jest grudzień 2021 roku, ale w tytule mamy już rok następny. To dlatego, że wiele osób pyta o jakieś szacunki, prognozy, moje przewidywania, co może się jeszcze zmienić na rynku stali. Ostatnio podczas pandemii w roku 2020.

Marek Belka o rekordowej inflacji: Ma tendencję do samoprzyspieszenia

Może na chwilę wróćmy do tej sytuacji. Pod koniec wiosny 2020 nagle oszalały ceny zwykłych stali. Spawalna S235 czy S355, trochę lepsza stal w gatunku C45, które to gatunki kosztowały w hutach powiedzmy, że 2,50 – 3,50 zł/kg nagle podskoczyły u źródła aż do 5,00 – 5,50 zł/kg. Zwiększyło się zapotrzebowanie, bo po spowolnionym zeszłym roku rynek wielu branż odreagowywał stagnację i zaczęły się wstrzymywane remonty, ruszyły inwestycje. Huty mając sprzedane swoje produkty na pół roku naprzód, śmiało podniosły cenę wykorzystując koniunkturę.

Najbardziej popularne

Pojawiają się pierwsze sygnały świadczące o kurczeniu się popytu .. Inflacja CPI w Stanach Zjednoczonych wyniosła w sierpniu 5,3% r/r wobec 5,4% r/r w lipcu, gdy kształtowała się na najwyższym poziomie od 13 lat. W ujęciu m/m przeciętny poziom cen konsumpcyjnych wzrósł natomiast o 0,3% tradeallcrypto po wzroście o 0,5% w lipcu. Niezmienne inflację w ujęciu r/r napędzają ceny paliw .. Wielu analityków zastanawia się, czy to już czas na symboliczną podwyżkę stóp procentowych w Polsce. Jeszcze niedawno tych szans nie było, jeszcze niedawno inflacja nie szła jednak w stronę 6%.

Zdaniem ekspertów ani wysoka inflacja, ani wojna w Ukrainie nie zniechęciły Polaków do zakupów. Do inwestycji przymierza się także dystrybutor stali Bowim. Spółka w ramach strategii na lata 2017–2020, która ze względu na pandemię obowiązywała także w ubiegłym roku, przewidywała wydatki na poziomie 57,3 mln zł. W zwiększeniu mocy logistyczno-załadowczych oraz stworzeniu sieci magazynów detalicznych. NWZ 11 lutego uchwaliło przeznaczenie 10 mln zł z kapitału rezerwowego jako zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy. Zgodnie z przyjętą polityką dywidendową zarząd będzie rekomendował przeznaczenie na wypłatę dla akcjonariuszy od 5 do 15 proc.

Author babaranwar90

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *